Trendy w modzie - kolory

Na chwilę obecną dominuje szeroka paleta odcieni kolorystycznych. W sezonie bieżącym można mówić o zakupowym szaleństwie w naprawdę rozległej gamie barw. Wchodząc do standardowego butiku z ubraniami, aż mieni się w oczach od rozmaitości dostępnych kolorów, jakie odznaczają się dużą intensywnością, ekspresywnością a także wyrazistością.

Oczywiście jak zawsze na piedestale hierarchii kolorystycznej znajdują się klasyczne barwy takie jak biel i czerń. Ponadto można mówić o dominancie w postaci monochromatycznych zestawień. Są one uniwersalne i wiecznie na topie. Do tego dochodzi równie ponadczasowa, głęboka czerwień. Jest ona dziś popularna w naprawdę niesztampowych odcieniach. Można znaleźć ciuchy i dodatki w jej rozległych odcieniach. Co do mniej już klasycznych barw, na uwagę w tym sezonie zasługują na przykład barwy niebieskie. Są to mocne odcienie, z jakich za najbardziej charakterystyczny uznaje się granat.

Poza tym, istnieje też morski odcień, jaki idealnie sprawdzać by się wydawało mógłby w lecie, jednak świetnie nadaje się do tegorocznej jesieni. Wiele ciuchów jest też mieniących się rozmaitymi odcieniami błękitu. Co do szarości kolei, która jest typowa dla sezonu jesiennego czy zimowego, to również jest to istny hit. W tym roku grafit, popiel, szary przechodzący w srebro – te warianty są zdecydowanie najlepsze i najbardziej mile widziane w garderobie.
Istotnym wyborem jest też zestawienie militarnej zieleni z wyżej wymienionymi barwami jesieni. Zieleń w stylu oliwkowym czy też khaki świetnie się odnajduje wśród szaroburej jesiennej rzeczywistości. Jako standardy już, które powielane są co sezon, wyróżnia się wino i pomarańcz – teraz dominują zwłaszcza odcienie marsali. Kolejna barwa warta wyszczególnienia to krem pastelowy. Dodatkowo spisuje się znakomicie brąz i musztardowy kolor wpadający w ostrzejszą żółć.
Źródło: