Jak kupować kozaki ?

Kupno obuwia zimowego w przypadku pań jest dość skomplikowane w wielu sytuacjach, ponieważ kozaki muszą być po pierwsze praktyczne i sprawdzać się przy mało sprzyjających warunkach atmosferycznych, a po drugie również okazują się ozdobą, zatem trzeba być świadomym tego, iż nie ma sensu na takich butach oszczędzać, a nierzadko po prostu zwyczajnie się nie da. Wszystko z tego względu, że to co solidne i ładne zarazem, to i drogie. Warto zaopatrywać się w buty zimowe u renomowanych producentów, którzy proponują wysokiej jakości modele kozaków skórzanych, wykonanych nie z tworzyw sztucznych, które będą pękały czy rysowały się, ale przede wszystkim z naturalnego materiału, jaki będzie elegancki i schludny. Różnicę między kozakami z tworzywa sztucznego a skóry cielęcej przykładowo widać gołym okiem.

Musimy też pamiętać w tym aspekcie o względzie komfortowym. W końcu kozaki muszą być wyposażone w jakieś zakończenie – płaski obcas, wyższy, koturn, słupek, klocek, szpilkę. Zaraz przybliżymy wszystkie warianty po trochu. Zacznijmy od kozaków na słupku. Są one doskonałe dla pań mających ciężkie i masywne nogi, zwłaszcza grubsze łydki, które w cieniutkiej szpilce nie prezentowałyby się zbyt ciekawie. Zaburzone zostałyby proporcje. Dla nich słupek będzie bardzo dobrym wariantem, bowiem cechują się one dość pełną i obfitą sylwetką. Ponadto buty na słupku są znacznie bardziej komfortowe niż na platformie w postaci koturny czy też na ślizgającej się szpileczce, jaka nie jest zbyt praktyczna na mrozy i lód.
Szpilka jest jednakże wyjątkowo kobieca, typowo wręcz damska i bardzo seksowna. Przydaje się na wszelkiego rodzaju wypady okolicznościowe i imprezy. Jest dobra zwłaszcza dla pań zgrabnych, szczuplutkich i niewysokich. Jeżeli chodzi z kolei o równie chętnie produkowane kozaki na klocku, to są one dość niskie, ciężkawe, bo masywne. Idealnie sprawdzają się przy casualowych stylizacjach, czyli są idealne w outfitach na co dzień noszonych. Przydatne są zwłaszcza dla kobiet ceniących aktywność, które dużo chodzą, poruszają się i przemieszczają w ciągu dnia.
Trzeba jednakże do nich mieć proporcjonalne wymiary nóg. Buty w szpic z kolei pozwalają na wysmuklenie stopy oraz na to, aby uzyskać wrażenie wizualne, że stopa jest smuklejsza, zgrabniejsza a cała noga chudsza niż faktycznie ma to miejsce. To dobry wariant dla pań pełniejszych sylwetką. Okrągły kozak jest odpowiedni dla kobiet ceniących indywidualizm w poczuciu gustu oraz własny styl.
Są to świetne rozwiązania dla tych, które mają szerokie stopy i dość duże rozmiary. Ponadto wybierając kozaki warto jest je dostosować stricte do torebki czy też płaszcza. Chodzi o dopasowanie stylem – jeżeli nosimy codzienne, zwykłe ubrania nie wybierajmy zbyt seksownych czy też za bardzo eleganckich butów, bo zniszczymy proporcje i ogólny wizerunek oraz odwrotnie.
Źródło: